ریشه کنی موش ها تخصص ماست


سوالات متداول در مورد آفت موش

در این صفحه از سایت، به سوالات متداول شما در مورد آفت موش پاسخ داده ایم، امید است با مطالعه این قسمت از سایت از شر این آفت برای همیشه خلاص شوید


چرا موش ها به عنوان آفت شناخته می شوند؟

موش های خانگی از آفات خطرناک و مخرب محسوب می شوند. زیرا حامل انواع عوامل بیماری زا نظیر باکتری، ویروس و انواع بیمار ی ها هستند. همچنین این موجودات به علت ایجاد انواع خسارت های مالی که در خانه ها و سایر اماکن به وجود می آورند جزو آفات دسته بندی می شوند.

آیا به طور دائم می توان وجود موش را در خانه بررسی کرد؟

یکی از راه های بررسی وجود موش در خانه، استفاده از تله موش است. تله های چوبی کلاسیک ترفند آسانی است. از طریق این تله ها می توان تا حدودی به متوسط جمعیت موش ها شناخت پیدا کرد.

آیا نعناع قادر به دور کردن موش از خانه است؟

بله. نعناع به عنوان یک ماده دفع کننده برای موش عمل می کند. می توانید در باغچه خانه تان نعناع بکارید و یا اینکه از اسپری های حاوی اسانس نعناع برای فراری دادن موش ها استفاده کنید. کاربرد نعناع برای دفع موش، راهی آسان و ارزان است اما قطعی نیست.

ویتامین دی چگونه باعث مرگ موش می شود؟

ویتامین دی با ایجاد اختلال در متابولیسم موش، در طی دو تا چهار روز موجب مرگ در موش ها می گردد.

آیا موش ها حشرات را نیز می خورند؟

بله. موش ها حشراتی نظیر جیرجیرک، هزارپا و سایر حشرات را می خورند.

آیا مایع سفید کننده موش را می کشد؟

اگر شما از سفید کننده به عنوان ماده کشنده برای موش استفاده می کنید باید مطمئن شوید که موش ها به مقدار کافی از آن خورده اند. طعمه ها باید حاوی درصد بالایی از مایع سفید کننده باشند.

چرا وجود موش در خانه خطرناک است؟

موش ها به راحتی می توانند بیماری های ویروسی خطرناک را از طریق بزاق، ادرار، باقی مانده های غذای خود و وسایلی که برای لانه سازی شان استفاده می کنند انتقال دهند.

چه غذایی برای موش ها لذیذ بوده و می توان از آن ها به عنوان طعمه استفاده کرد؟

کره بادام زمینی یکی از غذاهای مورد علاقه موش هاست و به راحتی جذب آن می شوند. تکه های سوسیس و یا گوشت های ورقه شده نازک نیز به عنوان طعمه های مهم و مؤثر برای موش به حساب می آیند.

آیا موش ها می توانند شنا کنند؟

اگر چه شنا کردن، روش مورد علاقه موش ها برای طی کردن مسیر نیست اما آن ها شناگران خوبی هستند. موش ها استقامت و انعطاف پذیری فوق العاده ای دارند و حتی تا 3 روز می توانند به طور مداوم شنا کنند. اگر موش ها نیز در آب غوطه ور شوند می توانند تا 3 دقیقه نفس خود را نگه دارند. در این مورد غلبه بر موش ها کار سختی به نظر می رسد.

آیا موش ها انسان را گاز می گیرند؟

موش ها موجوداتی تهاجمی نبوده و به انسان حمله نمی کنند. این اتفاق فقط در صورتی می افتد که احساس خطر کنند. در آن صورت می توانند انسان را گاز بگیرند.

چه گیاهانی می تواند موش ها را دچار مسمومیت کند؟

انگور، ریواس و گردو برای موش ها سمی است. خوردن کاهو در موش ها می تواند منجر به اسهال در آن ها شود. موش ها موجوداتی فرصت طلب بوده و طیف گسترده ای از غذاهای گیاهی و جانوری را مصرف می کنند.

راه حل ریشه کن کردن موش ها چیست؟

باید چند مورد را به صورت همزمان به کار ببرید. مکان های احتمالی ورود موش به خانه را مسدود کنید. از تعدادی تله برای به دام انداختن موش ها استفاده کنید. در تله ها، از طعمه های جذاب برای موش استفاده کنید. تله های موش را در مسیرهای رفت و آمد موش، رو به دیوار و سمت گوشه قرار دهید. منتظر به دام افتادن موش ها باشید و آن ها را بیرون از خانه امحاء کنید. به یاد داشته باشید استفاده از این روش زمانبر بوده و صبر زیادی می طلبد.

رعایت نظافت و تمیز کردن خانه برای در امان ماندن از موش کافی است؟

حفظ تمیزی خانه و عدم ریخت و پاش یکی از راه های محافظت خانه از موش و به طور کلی انواع آفات است اما کافی نیست. به طور کلی با رعایت نظم، مانع ورود موش ها به خانه نمی شوید اما اگر خانه ای کثیف و به هم ریخته داشته باشید موجب جذب موش ها خواهد شد.

می توان با استفاده از جوش شیرین موش ها را از بین برد؟

در صورتی که موش ها، جوش شیرین بخورند در بدن آن ها تبدیل به سمی می شود که می تواند برای موش ها مهلک و کشنده باشد. زیرا در هنگام مصرف جوش شیرین، مقدار زیادی گاز در بدنشان تولید می شود. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که جوندگان قابلیت آروغ زدن و یا بیرون کردن گاز از معده را ندارند. اگر افزایش سطح گاز در بدن به سرعت افزایش یابد موش خواهد مرد.

تولید مثل موش ها چگونه است؟

موش ها را می توان ماشین های تولید مثل نامید. آن ها دوره بارداری 19 تا 21 روزه دارند. در هر دوره از بارداری 3 تا 14 بچه به دنیا می آورند. موش ها هر سال می توانند تولید مثل کنند و در هر سال به طور میانگین بین 5 تا 10 بار می توانند باردار شوند. موش های ماده پس از هر بار زایمان می توانند جفت گیری کنند.